En İyi Hurdacı

En iyi hurdacı hangi firmadır ya da nasıl çalışmaktadır konuları ihtiyaç sahipleri tarafından araştırılmaktadır. Evlerinizde ya da iş yerlerinizde artık kullanmayarak çöp olduğunu düşündüğünüz pek çok malzeme aslında ekonomiye geri kazandırılabilmektedir. Hurda firmaları tam bu noktada devreye girmekte sizlerin çöp olduğunu düşündüğünüz malzemeleri ekonomiye kazandırmaktadırlar. Hurdacılık çok eski bir meslek grubu olmakla birlikte günümüzde artık çok gelişmiş bulunuyor. Eski zamanlarda bireysel olarak yapılan bu meslek artık kurumsal firmaların faaliyet alanı olmaktadır. Böylece sınırlı kaynakların olduğu dünyada kaynakların verimli kullanılmasını sağlıyorlar.

Hurda firmalarının sayısı artmaya devam etmekte ve bunlar arasında yaşanan rekabet sürekli gelişmelerini de sağlamaktadır. Hurdaların en iyi şekilde toplanması, ayrıştırılması ve geri dönüşüme kazandırılması için firmalar teknolojiden yararlanmaktadırlar. Hurdaların firmaya getirilmesini beklememektedirler. Kendileri ile iletişime geçildiğinde hurdayı verilen adresten teslim alıyorlar. Bu şekilde hurdasını satmak isteyen kişiler nakliye maliyeti ile karşılaşmıyorlar. Firmaların sahip olduğu araçlar ve ekipmanlarla hurdalar zarar görmeden değerlendirilebilmektedirler.

Hurda Firmaları Nasıl Çalışıyorlar?

En iyi hurdacı olarak değerlendirilebilecek kurumsal firmalar işlerini titizlikle yapmaktadırlar. Alanında tecrübeli ekipleri, sahip oldukları ekipmanlar ve araçlar ile kendilerine ulaşan kişilere hızlı çözümler üretmektedirler. Hurda firmaları sadece halihazırda bulunan kullanılmayan malzemeleri almazlar. Bunun yanında içinde çok fazla hurdanın bulunduğu bilinen bina yıkımları, fabrika, sökülmesi, ulaşım araçlarının sökülmesi işlerini de yaparlar. Bu sayede bu işlemleri yaparak malzeme sahiplerine yardımcı olmaktadırlar. Bu malzemelerin sahipleri ücret ödemeden hurdalardan kurtulurken hurda firmaları da kazanç elde edebilmektedirler. Sahip oldukları büyük depolarda topladıkları hurdaların sanayiye hammadde olarak tekrar kazandırılmasını sağlıyorlar. Bu firmaların hurda olarak kabul ederek aldıkları malzemeler şunlardır.

  • Bakır, pirinç, krom, demir, alüminyum gibi madenler ve alaşımlar
  • Müzik seti, buzdolabı, televizyon gibi elektronik eşyalar
  • Bilgisayar ve parçaları, telefon tablet eskileri
  • Tüm otomotiv parçaları
  • Ağaçtan üretilen, karton, kağıt gibi malzemeler
  • Gemi, tren, uçak, otomobil gibi ulaşım araçları

Hurdacılar Ne Gibi Hizmetler Veriyorlar?

En iyi hurdacı hangisidir incelemesinde verdiği hizmetin kalitesi önemli bir kriter olmaktadır. Kaliteli bir firma müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalıdır. Müşterilerine özel çözümleri hızla getirmelidir. Firmaya ulaşılması halinde hızla hurdaları teslim almalıdır. Hurda firmaları caddelerde bulunan geri dönüştürülebilen malzemeleri kendileri toplamazlar. Bu işlemi bireysel olarak yapan kişiler bulunur. Bu kişilerin topladıkları hurdaları ise onların depolarından rutin şekilde almaktadırlar. Hurda firmaları aynı zamanda yıkım, söküm işlemlerini de yapmaktadırlar.

Yerine yeni bina yapılacak olan eski binaların yıkılması, çıkan molozun içinden hurdaların ayrıştırılması, molozların o bölgeden uzaklaştırılması hepsi inşaat sahibine ayrı maliyetler yüklemektedir. Hurda firmaları ile iletişime geçildiğinde ise tüm bu maliyetlerden kurtulmak mümkün oluyor. Firma tüm işlemleri ücret almadan yapmaktadır. Yıkım ve söküm karşılığında ortaya çıkacak hurdaları kendisi almaktadır.

Hurdacılara Nasıl Ulaşılır?

Evinizde ya da iş yerinizde hurda olduğunu düşündüğünüz malzemeler olduğunda bunları alması için en iyi hurdacı ile iletişime geçebilirsiniz. Hurdayı adresinizden uzaklaştırmak için araca ihtiyaç duymanızın önüne geçilmektedir. Hurda firmaları arasından kaliteli olduğunu düşündüğünüze bir telefonla erişebilirsiniz. İşini titizlikle yapan firma sizi bekletmeyecek kısa zamanda adresinize gelerek alacaktır.

Hurdaların teslim alınmasında olduğu gibi söküm ve yıkım için anlaşılacak firmanın da kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Yıkım ya da sökümün ne zaman başlayacağı ve biteceği konusunda kesin süre veren firma ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Yıkımın kısa zamanda yapılması işin ilerleyebilmesi açısından çok önemlidir. Bundan dolayı hurda firması seçimi yaparken fiyattan çok kaliteli hizmetin ön planda olmasına dikkat edilmelidir

Müşteri Temsilcisi

Hurdacı Ara ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

19:11:33
Görüşmeyi Başlat