Hurdacı

Hurdacılık diğer bir tabir ile hurda toplama işi, artık kullanılmayan, iş görmeyen eşya ve malzemelerin yeniden kullanılabilir duruma getirilebilmesi için geri dönüşüme kazandırılması işine yani hurda alımı işine denir. Hurda toplayıcıları gerektiğinde adresten hurda alımı yapabilmektedir.

Hurdacılar

Hurdacılık diğer bir tabir ile hurda toplama işi, artık kullanılmayan, iş görmeyen eşya ve malzemelerin yeniden kullanılabilir duruma getirilebilmesi için geri dönüşüme kazandırılması işine yani hurda alımı işine denir. Hurda toplayıcıları gerektiğinde adresten hurda alımı yapabilmektedir.

 

Geri Dönüştürülebilen Atıklar

 Günümüzde üretilen malların cam, metal, plastik, kağıt, karton, metal gibi atıkları, çeşitli işlemlerden geçirilerek yeni bir hammadde olarak değerlendirilebilmektedir. Elde edilen hammadde ile yeni mallar üretilmektedir. Söz konusu bu geri dönüşüm işlemleri günden güne artmakta ve önem kazanmaktadır. Geri dönüştürülebilen atık malzemeler kategorisinde hurda atıklar şunlardır: alüminyum hurda, bakır hurda, kurşun hurda, demir hurda, çinko hurda vs.

 

Geri dönüşüm; kullanılmış ve kullanım zamanını doldurmuş atık malzemelerin, işlemlerden geçirilip tekrar ham madde haline getirilmesi olarak tanımlanır. Geri dönüşüm süreci, hem tabiat, hem insanlık, hem tüketim hem de ekonomi açısından son derece önem arz eder. Toplumda geri dönüşüm konusundaki hassasiyet gün geçtikçe artmaktadır.

 

 Günlük hayatta çevremizde genellikle yan yana sıralanmış renkli geri dönüşüm çöp kutuları göze çarpmaktadır. Üzerlerinde kağıt, metal, plastik, cam etiketleri yer alır. Bu geri dönüşüm çöp kutuları sayesinde çöpler bilinçli bir şekilde ayrıştırılır. Atıklar tekrardan kullanılabilir hale getirilir. Bu uygulama ile materyallerin geri dönüşüm sürecine katkı sağlanmış olmaktadır.

 

 Geri dönüşüm işlemleri kendi arasında bir takım farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıklar çoğunlukla geri dönüştürülecek malzemenin çeşidine bağlı olarak belirlenmektedir. Tüm bu geri dönüşüm süreçlerine katkıda bulunan hurdaara.com eskimiş, kullanılmayan ve atıl durumda olan tüm hurdalarınızı adresinize gelerek teslim almaktadır. Akabinde geri dönüştürülmek üzere işleme tabii tutmaktadır. Sektörde adresten hurda alımı hizmeti ile hurdaara.com, müşteri memnuniyetine katkıda bulunan firma profesyonel hizmet anlayışı hedefindedir.

 

 Metal geri dönüşümü, son yıllarda gündemde yer eden geri dönüşüm hususunda en önemli alanlardan biridir. Yüksek tonajlı hurda alımı hizmeti veren firma, sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetten dolayı gurur duymaktadır.

 

Hurda Alımı

Toptan hurda alımı işinde metal geri dönüşüm için sonraki adımların ilk adımı, ekipler tarafından atık toplanmasıdır. Atık haline gelen bu ürünlerin çoğu doğal tortulardan geldiğinden ve doğal kaynak miktarı sınırsız olduğundan; hurda metal ve hurda metal, geri dönüştürülebilir bir malzemedir.

 

 Hurda alımı ile bozulması 10 ile 100 yıl arasında değişebilen metal atık geri dönüşümü ile inşaat sektöründe kullanılabilecek ham maddeler, elektronik sektörünün gereksinim duyduğu malzemeler ve çeşitli metal konfigürasyonları elde edilmektedir. Bu sayede milli üretime ciddi anlamda katkı sağlanmaktadır.

 

 hurdaara.com sektör liderlerinden biri olarak size 7/24 değerli geri dönüşüm hizmetini istediğiniz gün ve saatte en yakın hurdacı imkanı ile sunmaktadır. Atıklarınızı geri dönüştürmek için ve bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. En yakın hurdacı, hurdacı telefonu, adresten hurda alımı gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Hurdacı Telefonu

 hurdaara.com web adresinden hurdacı telefonu numaralarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Toptan hurda alımı taleplerinize istinaden siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti sunan firma, yüksek tonajlı hurda alımı ile de sizlere yüksek kazanç sağlama imkanı vermektedir. Hurdalarınız en yüksek fiyattan alınır.

 

 

Hurdacı

Hurdacı sektörü oldukça geniş bir alana sahiptir. Bu işi yapmak için öncelikle büyük ve geniş alanların olması gerekir. Her ne kadar bazı küçük işletmeler şehir içi yerleşim yerlerinde görülse de genellikle hurdacılık yapmak için geniş alanlara ihtiyaç duyulur. Büyük iş makinalarının rahatça hareket edebileceği trafiğin az olduğu alanlar hurdacılık yapmak için en uygun yer olarak tercih edilmektedir. Bu sayede çevre kirliliği ve oluşan sesten insanlar rahatsız olmaz.

Hurdacılar genellikle hurda karton, cam hurdası, hurda plastik, kağıt hurdası, hurda teneke, hurda demir, hurda alüminyum, bakır hurdası gibi hurdaların nerelerde yoğun olduğunu çok iyi bilirler. Ayrıca topladıkları hurdaların taşımasına sahip taşıta sahiptirler. Hurdacıların çoğunluğu metal ve kâğıt toplarlar.   

Hurdacılık Sektörü

Hurdacı denildiğinde en bilindik sektör kâğıt hurdacılığıdır. Bu bölüm önemli olmasına rağmen mekân olarak daha az alanlara kurulabilmektedir. Ağır ve zor olan bir çalışma koşullarında çalışan hurdacılar bu sektörde ayakta kalmak için oldukça zahmetli bir mücadele vermektedirler.

Küçük hurdacılar, hurdaları hem yürüyerek arayıp bulurlar, hem de topladıkları hurdaları yüksek fiyata satmak için uğraşırlar. Küçük hurdacıların bu gibi sorunları vardır. Büyük hurdacılar ise öncelikle işletmelerini kurabilecekleri büyük alanlara ihtiyaç duyarlar. Ayrıca piyasadaki küçük hurdacıların topladığı hurdaları alabilmek için güncel fiyatları takip etmenin yanı sıra sıcak para akışını karşılamak zorundadırlar. Çünkü hurdacılıkta haftalık, günlük hatta saatlik bir fiyat değişikliği yaşandığı için hurda alım satımlarında genel olarak nakit para tercih edilir.

Son zamanlarda en gözde hurdalar kâğıt ve demir olarak bilinse de aslında demirden ve kâğıttan daha değerli hurda çeşitlerinin arasında alüminyum ve bakır hurdası yer almaktadır.

 

Hurdacılık Nedir?

Hurdacı işlevini yitirmiş, artık kullanılmaz bir halde olan eski plastik, cam, kağıt, metal, demir gibi birçok atık ürünün toplayıcılığını yapar. Kullanılmaz hale gelmiş geri dönüştürülebilir atıkların toplamasını belli bir ücret karşılığı yapar. Geri dönüşümü yapılabilen hurdalar tekrardan kullanılabilir hammaddeye dönüştürülür. Bu sürecin tamamında yer alan hurdacılık sektörü oldukça zor ve ağır koşullarda çalışmaktadır.

Öncesinde tüm kullanılabilir atıkların toplanması gerekmektedir. Sonrasında geri dönüşüm için bazı işlevlerin yapılması gerekmektedir. Bunlar temizleme ve geri dönüşüme uygun olanların ayrıştırılması gibi işlemlerdir.  

Kısa tabirle hurdacılık geri dönüşüm için atık maddeleri işleyen ve tekrardan kullanılabilir hammaddeye dönüştüren bir iş sektörüdür. Hurdacılık sayesinde çöpe atılacak olan geri dönüşümü yapılabilen atıklar yeniden ülke ekonomisine kazandırılır. Dünyanın önde gelen gelişmiş ülkeleri geri dönüşümden ekonomilerine en fazla fayda çıkaran ülkelerdir.

 

Hurdacılık ve Hurda Çeşitleri

Hurdacı atık eşyalardan hammadde üreten bir iş sektörüdür. Başka bir deyişle atıkların toplanmasını, işlenmesini ve tekrardan kullanılabilir bir hammaddeye dönüşmesini sağlar. Oluşan çöp yığınları bir yandan ekonomiye kazandırılırken, öte yandan çevre temizliği sağlanmış olur.

Artık kullanılmaz halde atık olan eşyalara hurda denir. Hurda çeşitleri arasında: bakır hurda, demir hurda, alüminyum hurda, kâğıt hurda, krom hurda gibi ürünler yer almaktadır. Bunların arasında en değerli olan ise alüminyum hurdadır. Tüm hurdaların türleri farklıdır. Bu çeşitlilik satış fiyatına etki eder ve hurda satımında fiyat farklılığı yaşanmasına sebep olur.

Hurda fiyatları belli bir aralıkta bulunmamakla birlikte her an yükselerek, günü birlik değişmektedir. Fabrikalarda alımı yapılan hurdalar öncelikle temizlenir ve geri dönüşüme uygun olanlar ayrıştırılır. Geri dönüşüm işlemi her üründe farklılık göstermektedir. Geri dönüşümü yapılabilen tüm hurdalar cinsine göre farklı bir işleme tabi tutulur ve hammadde olarak yeniden üretime sunulur.    

 

 

HİZMETLER

Hurdacı Hizmetleri

Hurda atık demek değil, geri dönüşümde yok etmek demek değildir. Hurda değer yaratmada ve yeni ürünler yapmada kullanılabilir.

Geri dönüşüm enerji ve hammadde tasarrufu sağladığı gibi daha çevre dostudur. Daha az atık ve daha tehlikesiz/zehirsiz atık çıkarılır. Üretici, tüketici ve geri dönüşüm sektörü bir zincirin halkalarıdır. Geri dönüşüm sektörü halkayı tamamlar.

Hurdacılar

Hurdacılar iş yapmak için genel olarak geniş alanları tercih ederler. Her ne kadar küçük alanlarda, şehir içi bazı ortamlarda da iş sahaları olsa da büyük işletmeler her zaman şehirden uzak geniş alanları tercih ederler. Bu sayede hem büyük iş makinalarında trafik, gürültü sorunu yaşanmaz, hem de çevre kirliliğinden ötürü insanlar rahatsız edilmez.

Dönüştürülebilir hurda çeşitleri arasında demir hurda, bakır hurda, çelik hurda, alüminyum hurda, plastik hurda, cam hurda, kâğıt hurda gibi ürünler yer almaktadır. Tüm bu geri dönüştürülebilen atık hurdaların alımı farklı fiyatlar ile yapılır. Atık hurdanın fiyatını hurdanın cinsi belirler.   

 

TÜM HİZMETLER
01
En Yakın Hurdacı
En yakın hurdacı olarak belediyelerin sokaklara ya da mahallelere kurmuş olduğu tesisler mevcuttur.
Hizmeti İncele
02
En İyi Hurdacı
En iyi hurdacı hangi firmadır ya da nasıl çalışmaktadır konuları ihtiyaç sahipleri tarafından araştırılmaktadır.
Hizmeti İncele
03
Hurda Alan Firmalar
Birçok farklı hurdayı fiyat karşılığında satın alarak geri dönüştüren hurda alan firmalar doğanın korunması ve her alanda gittikçe artan ihtiyacın karşılanması açısından önem taşır.
Hizmeti İncele
04
 Hurda Alımı
Pek çok sektörde en önemli adımlardan biri hurda alımı denilebilir. Yaşanan değişimlerle, sürekli gelişmeye devam eden sektörlerden biri olarak hurdacılık, tüm süreç boyunca titizlikle uğraşılan işlerin başında gelmektedir.
Hizmeti İncele
05
Hurdacılar
Hurdacılar kısa tabirle atık maddeleri geri dönüşüm ile hammaddeye dönüştüren bir iş sektörüdür.
Hizmeti İncele
06
Hurdacı Telefonu
Hurdacı telefonu aslında tüm insanların bilmeleri gereken numaralar arasında yer almaktadır.
Hizmeti İncele
Müşteri Temsilcisi

Hurdacı Ara ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

03:48:01
Görüşmeyi Başlat