Hurda Alan Firmalar

Birçok farklı hurdayı fiyat karşılığında satın alarak geri dönüştüren hurda alan firmalar doğanın korunması ve her alanda gittikçe artan ihtiyacın karşılanması açısından önem taşır. Günümüzde hurda miktarının artması sebebiyle  hurdacı firma sayısı da artış gösterir. Aynı zamanda her türlü üretim sürecinde hammadde ihtiyacı her geçen gün artar. Örneğin bakır metali günümüzde her türlü elektronik cihazın, mekanizmanın çalışabilmesi için olmazsa olmaz bir materyaldir. İletkenliği ve dayanıklılığı ile sıklıkla tercih edilen metallerden olmayı başaran bakır doğadan elde edilir. Fakat bakıra her alanda ihtiyaç duyulur ve bu ihtiyacın doğal madenler üzerinden karşılanması mümkün değildir. Dünya genelindeki bakır ihtiyacı ancak hurda alan firmalar ile geri dönüşüm yapılarak karşılanabilir. Doğal yapıların korunması ve üretim süreçlerinin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için önemli olan hurdacı firmaları arasından bir tercih yapabilir ve hurdalarınızı geri dönüştürebilirsiniz. 

Hurda Fiyatları

 

Geri dönüşüme ön ayak olan hurda alan firmalar aynı zamanda hurda piyasasının belirlenmesinde de önemli bir rol oynar. Günümüzde hurda miktarı hızla artar ve hurdası olan kişiler hurda fiyatlarını merak eder. En tutarlı ve uygun hurda fiyat teklifini almak için hurdacı firmaları arasından bir seçim yapmalı ve iletişime geçmelisiniz. Hurda alan firmalar hurda fiyatlarını genel olarak kilogram hesabına göre belirler. Fakat hurda fiyatlarının belirlenmesinde tek faktör kilogram değildir. Hurda alan firmalar hurdanın durumuna da dikkat eder.

Hurdalar kullanım ömrünü doldurmuş her türlü eşya, obje, alet ya da araca verilen isimdir. Kullanımını dolduran hurdalar kimi zaman yüzeylerinde boya ya da kaplama gibi kalıntılar bulundurabilir. Hurda alan firmalar hurda fiyatını belirlerken hurdanın durumuna, üzerindeki kalıntılara da dikkat eder. Zira hurda üzerindeki kalıntılar geri dönüşüm süreçlerinin uzamasına ve daha maliyetli bir hal almasına yol açar. Hurda alan firmalar her hurda çeşidine göre farklı bir fiyat teklifi sunar. Günümüzde çok sayıda hurdacı işletmesi bulunur. Hurda alan firmalar arasından bir seçim yaptıktan sonra iletişime geçebilir, elinizdeki hurda miktarına ve hurdaların durumuna göre uygun bir teklif alarak geri dönüşüm süreçlerini başlatabilirsiniz. 

Uygun Hurda Firması Nasıl Seçilir?

 

Hurdalarını belirli bir fiyat karşılığında elden çıkarmak isteyen kişiler hurda alan firmalar arasından tutarlı bir seçim yapmak ister. Fakat günümüzde çok sayıda hurda alan firma bulunur ve bu firmalar arasından uygun seçim yapmak meşakkatli olabilir. Bazı noktalara dikkat ederek en uygun firmayı seçmeniz mümkündür. Dikkat etmeniz gereken ilk nokta kilogram fiyatıdır. Kilogram hurda fiyatlarının belirlenmesindeki tek faktör olmasa da hurda piyasasında yaygın olarak kullanılan bir parametredir. Hurda alan firmalar her hurda çeşidine göre farklı kilogram fiyatı teklif eder. Küçük bir araştırma yaparak hurdalarınız için en uygun kilogram fiyatını hangi firmanın verdiğini bulabilirsiniz. Hurda alan firmalar arasından seçim yaparken dikkat edebileceğiniz bir diğer faktör geri dönüşüm yöntemleridir. Bakır, çinko, alüminyum ya da krom gibi hurdaların geri dönüştürülmesi için farklı yöntemler kullanılır. Zira her hurdanın kendi formu, özellikleri ve ayrıştırılma koşulları bulunur. Bu geniş farklılığa rağmen bazı hurdalar farklı geri dönüştürme yöntemlerinde de aynı sonucu verir. Kullanılan geri dönüşüm yöntemi fiyata doğrudan etki eder. Hurda alan firmaların kullandığı geri dönüşüm yöntemlerini inceleyerek de en uygun firmayı seçebilirsiniz. 

Hurda Firmaları Hangi Hurdaları Geri Dönüştürür?

 

Sayısı her geçen gün artan hurdacı işletmeler birçok hurda çeşidini geri dönüştürerek tekrar üretime kazandırır. Bununla birlikte bazı hurda alan firmalar her hurda türünü geri dönüştürürken bazıları belirli hurda çeşitlerini alır. Hurda alan firmalar yaygın olarak krom, çelik, bakır, alüminyum  hurdalarını geri dönüştürür. 

Müşteri Temsilcisi

Hurdacı Ara ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

21:30:54
Görüşmeyi Başlat